BLOG

kayışdağı hurdacı firmaları

Kayışdağı Hurdacı

Kayışdağı Hurdacı,  Geri dönüşüm firmaları arasından son zamanlarda kendini en çok geliştiren, işini hızlı yapan, güler yüzlü çalışanlar, deneyimli çalışanlar ve yüksek fiyata hurdalarınızı alan bir firmadır.

Ülkemizin genelinde çoğu ev veya iş sahibi, geri dönüşümü mümkün olan çoğu eşyadan habersizler, eski ve kullanılmaz maddeleri geri dönüşüm merkezlerine götürmek yerine çöpe atmayı tercih ediyorlar.

Kayışdağı Hurdacı Yüksek Fiyatlı Hurda Alım Satımı

Bu yaptıkları işlem onlar farkında değil ama gereksiz atıklara yol açmaktadırlar. Geri dönüştürebilir maddeler sadece küçük ev eşyaları değildir. Aynı zamanda büyük olanlarında geri dönüşümü yapılmaktadır. Mesela buzdolabınızı, klimanızı, ocağınızı, çamaşır makinenizi gibi daha fazla eşyalarınızı geri dönüşüme vererek çevre koruması açısından çok iyi bir işlem yapmaktasınız.

Türkiye’de geri dönüşüm içeren malzeme çelik, ortalama bir eşyanızın yüzde 75ini oluşturmaktadır. Her yıl toplam geri dönüştürülmüş çeliğin de yaklaşık %10 unu ev aletleri oluşturmaktadır. Pratik olarak, elektrik kullanan ve hareketleri parçalı olmakta olan her türlü ekipman veya cihaz, bir elektrik motoru kullanımı ile işlev görmektedir.

Çoğu elektrik motorunda bulunan büyük miktarda bakır teller dahil olmak üzere kurtarılabilir malzemeleri ayıracak olan hurda geri dönüşüm merkezimize getirebilesiniz.

Geri dönüşüm hammadde işlendikten sonra belirli sebepler ile eskimesi, aşınması veya özelliğini kaybetmesi durumunda o maddeyi tekrar kullanılabilir hale getirmeye denir.

Evinizdeki veya işyerinizdeki hurdaların doğaya zarar vermemesi amacı ile geri dönüşüme verilmesi ve doğal çevrenin korunması amaçlanarak sizlerin hurdalarını beklemekteyiz.

Hurda Demir Alımı, Ülkemizde demir maden açısından bakarsak Malatya, Sivas, Adapazarı ve Balıkesir’de çıkarılır. Ardından Batı Karadeniz’de işlenir. Demir geri dönüşümü yapılan bir madde olmaktadır. Hurda alımının sıklıkla yapılması sonucunda demirin hurda piyasası sürekli olarak değişmesine neden olmaktadır.

Kayışdağı Hurdacı olarak demir malzeme alımı yaparken dikkat ettiğimiz tek husus; saf ağırlığına bakarak alımı gerçekleştiririz.

Hurda Bakır alımı, Bakırın kullanım alanları çok fazladır. Bakır, fiziksel ve kimyasal özelliklerinden dolayı sanayi ve endüstride en çok kullanılan madde diyebiliriz. Elektrik ve elektronik sanayi, inşaat sanayisi ve ulaşım sanayisinde sıklıkla görmekteyiz.

Kayışdağı Hurdacı Hurda Firmaları

Endüstriyel ekipmanlarda sık sık kullanılmaktadır. Ayrıca bakır; kimya, boya, turistik eşya yapımı ve kuyumculuk gibi birçok alanda da çok sık kullanılmaktadır. Bakır maddesi hurda alımında çok sık kullandığımız bir maddedir. Bakırın geri dönüşümü de yapılması sebebiyle Kayışdağı hurdacılık olarak çok fazla bakır alımı yapmaktayız. Hurdacı tesisimizde kg ile aldığımız bakırın saf olarak alınması için soyma bakır alımı yapmaktayız.

Bakırın kullanıldığı alanların fazlalığı sebebi ile aldığımız ürünler arasında en popüler üründür. Herhangi bir fiyat sabitliği bulunmayan bakırın fiyat listesini günübirlik olarak değiştirip siz müşterilerimizden alabileceğimiz en yüksek fiyata almaktayız.

Hurda Kablo Alımı, Hurda çeşitlerinin fazla olması hurdacılarında işini zora sokmakta ve geri dönüşümü için sadece bir bölüm hurda türünü malzeme almaktadırlar. Hurda işi birden fazla bölüme ayrılmaktadır. Hurda kablo alımı da bunlardan birisi olmaktadır.

Bakır, alüminyum gibi hurda çeşitleri kablolarını alan firmamız kablonun birçok kısmını dönüşümden geri elde etmektedir. Doğaya en büyük katkı sağlayan maddeler arasında yer alan demir, bakır, alüminyum sizlerin de katkısıyla çevreye zararlarını en düşük seviyeye indirmekteyiz.

Elektronik Hurda Alımı, Teknolojinin gelişmesi ve yanında getirdiği elektrik ve elektronik ürünlerin sayısının fazla olması ile birlikte elektronik hurda hacmi inanılmaz büyümüştür. Elektronik hurdaların geri dönüşümü elektronik hurda atık geri dönüşümü Kayışdağı hurdacı tarafından satın alınarak geri dönüşüm işlemi yapılıp geri kazanım methodları uygulanmaktadır.

Elektronik ürünlerin içlerinde bulunmakta olan değerli elektronik hurdalar ayrıştırılarak daha verimli hurdalar haline gelmektedir. Elektronik hurdaları özetleyecek olursak bu sorunun cevabı elektronik ürünlerin içlerindeki değerli kısımları ayrıştırdıktan sonra geriye kalan değerli kısımlar elektronik hurda olmaktadır.

 Hurdacı Denilince Akla İlk Biz Geliriz.

Elektronik hurda ürünleri;

 • Monitör Hurdası,
 • Anakart Hurdası,
 • Kart Hurdası,
 • Ekran Kartı Hurdası,
 • Ses Kartı Hurdası,
 • Ethernet Kartı Hurdası,
 • İşlemci Hurdası,
 • Harddisk Hurdası,
 • Cpu Hurdası,
 • Hdd Hurdası,
 • Adaptör Hurdası,
 • Server Hurdası,
 • Network Parçaları
 • , PC Hurdası,
 • Notebook Hurdası,
 • Laptop Hurdası,
 • Uydu Alıcısı Hurdası,
 • Bilgisayar,
 • Cep Telefonu Hurdası,
 • Yazıcı Hurdası

gibi hurdalar teknolojinin gelişmesi ile kişilerin evlerinde veya işyerlerinde çok fazla bulunmaktadır. İşin üzücü tarafı Türkiye’de bunların geri dönüşümü olduğu bilinmediği için çöpe gitmekte ve çevreye zarar vermektedir.

Hurda Akü Alımı, Hurda akü belirli bir ömrü olan akülerin mevcut kullanımlarından sonra ömürleri biter ve kullanılmaz bir hale gelmektedir. Kullanılmayacak duruma gelen aküler hurda akü olarak geçer. Atık aküler çevreye ve insan sağlına ciddi zararlar vermektedir.

Son derece bu tehlikeli atıkları sizlerden geri dönüşüm için bize ulaştırmanızı talep etmekteyiz. Geri dönüşüm bu kapsamsa toplama kutuları, konteynırlar sokak ve caddelere ayrıca iş yerleri ve fabrikalara yerleştirilerek pillerin ve bataryaların buna atılması beklenmektedir.

Kayışdağı hurdacı  bu işlem sayesinde geri dönüşüme alınan hurda akülere bazı işlemler uygulanmaktadır. İşlemden geçen parçalanmış akü içi ve diğer parçalara eritme işlemi yapılmaktadır. Bunu yaparak ham kurşun elde edilmektedir. Böylelikle atık akü bu denli çevreye zararlı iken ham kurşun elde edilir.

Hem çevreye hem ekonomiye kazandırırız. Atık aküleriniz için Kayışdağı hurdacıyı tercih ederek sizde güler yüzlü ekibimiz ve size piyasanın en yüksek fiyatından alan firmamızla size en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Şimdi Arayın
Yol Tarifi