BLOG

hurda kablo bakır alımı

Hurda Bakır Kablo

Hurda Bakır Kablo, değerinde hurdalarınızı alarak geri dönüşüm yapıldığından emin olur. Geri Dönüşüm bilindiği üzere ciddi bir iştir. Hurdacı yazımıza başlamadan önce Bakır nedir, Bakır nerelerde kullanılır, Bakır çeşitleri nelerdir bunlara bir göz atalım ;

Hurda Bakır Kablo Hurdalarınız Değerini Kaybetmeden Nakit Olarak Alınır

Bakır Nedir ; Tarih öncesi döneme ait metallerden olan bakır, Milattan Önce 9000’li yıllara kadar uzanmaktadır. İnsanlığın kullandığı en eski metallerden biri olduğu tahmin edilmektedir.

Bunun nedeni ise Taş Devri’ne ait olduğu bilinen bıçak ve çekiçler de, Tunç Devri’ne ait daha gelişmiş alet ve objelerde bakıra rastlanmaktadır. Aynı zamanda Kuzey Irak’ta yapılan arkeolojik bir kazıda, MÖ 8700’lü yıllara ait olduğu tespit edilen bakır bir kolye bulunmuştur.

Günümüzde ise endüstrinin birçok alanında kullanılmaktadır ve olmazsa olmazlardandır. Elektrik ve internet hatları, en çok tercih edilen alanlardır. Bunun dışında kuyumculukta, süs eşyalarında, metalürji sektöründe, fiber optik malzemelerde, boyalarda, camlarda ve bileşikleri ile daha geniş kullanım alanlarında vazgeçilmezdir.

Öyle ki; ilaçlardan fotoğrafçılığa, kumaşlardan paralara kadar birçok alanda bakır bileşimleriyle karşılaşmamız mümkündür.Bakırın tarihi açıdan gelişmişliğine ek olarak günümüzde endüstride birçok alanda kullanılıyor olması kıymetli bir yatırım aracı olmasını sağlamıştır.

Isıyı ve elektriği en iyi ileten element olmasından dolayı ısınma, soğutma ve elektrik sektörlerinde sıkça bakırdan faydalanılmaktadır. Diğer yandan bakırın paslanmaz özellikte olması, kaplama alanında da sıkça başvurulan bir malzeme olmasına neden olmuştur. Bakırın hava ile etkileşime girmesi durumunda rengi kızıldan yeşilimsi bir renge döner.

Bakırın Kullanım Alanları Nelerdir ?

Bakır pek çok konuda kullanışlı bir malzeme olmasından dolayı, kullanım alanı da aynı doğrultuda oldukça geniştir. Endüstri alanlarının pek çoğunda faydalanılan bakır, başlıca elektrik sektörünün vazgeçilmez parçalarından biridir. Aynı zamanda ulaşım ve inşaat sanayilerinde de yararlanılan bakır, ısı ve elektriği en kolay ileten madde olmasından dolayı, sıkça tercih edilmektedir.

Diğer yandan madeni para üretiminde de üretilen paraların içeriğinde yüksek oranda bakır bulunmaktadır. Antika değeri taşıyan geçmişten günümüze gelmiş pek çok mutfak eşyasının bakır olması, bakırın günlük yaşamdaki etkisini gözler önüne sererken, günümüzde de bakırın turistik eşya yapımı ve kuyumculuk gibi alanlarda da kullanıldığı görülmektedir. Mutfakta kullanılan tabak ve tencere gibi pek çok mutfak eşyasının bakır malzemeden üretilmiş olduğu görülmektedir.

Bakırın Özellikleri Nelerdir?

Bakır dünya üzerinde en çok kaynağa sahip madenlerden biridir. Elektriği gümüşten sonra en iyi ileten madde olarak bilinmektedir. Bakır birçok sanayi alanında kullanılmasından dolayı ülke ekonomisine ciddi anlamda yarar sağlamaktadır. Diğer yandan yüksek oranda iletken bir madde olması ve dövme tekniği ile kolay şekil alabilmesinden dolayı, günlük eşya yapımında ve turistler için süs eşyası yapımında bakırdan faydalanılmaktadır.

Bakır ayrıca, başka maddelerle bir araya gelince kullanışlı bileşimler ortaya getirmektedir. Bunlar arasında yer alan pirinç ve bronz maddeleri bakır ile diğer alaşımların bir araya gelerek oluşturdukları maddelerdir. Bu maddeler de bayanlar için mücevher ve takı üretiminde kullanılmaktadır.

hurda kablo bakır alımı

hurda kablo bakır fiyatları

Bunlardan başka vana ve musluk üretimlerinde de pirinç ve bronz malzemeler bakır ile birlikte kullanılmaktadır. Bakırın bir de yatırım aracı olarak kullanıldığı yer vardır ki değinmeden geçmeyelim. Bakır tıpkı altın ve gümüş gibi bir emtia çeşididir.

Hurda bakır kablolarınız değerinde ve nakit ödeme kolaylığı ile alınmaktadır. Bunu yaparken müşterilerimizin memnuniyeti en üst seviyede olsun diye elimizden geleni yapmaktayız.

Hurda Bakır Kablo Alım Satımı Bizim İşimiz

Hurdacılar geri dönüşüme çok önemli bir katkı yapmaktadır. Hurdacıların geri dönüşüme katkısı pek bilinmez ama ciddi manada katkısı bulunmaktadır. Kullanım ömrü bitmiş. Üretiliş amacını artık yerine getiremeyen ve onarımı mümkün olmayan ürünler hurdacıların aldığı maddelerdir.

Pek çok vatandaşımız hurda ürünlerinin geri dönüşümü olduğunun pek farkında olmamaktadır. Bu konuda bilinçlendirmek için elimizden geleni yapmaktayız. Bilinçlendiğimiz takdirde gelişmekte olan sanayi ve teknoloji yüzünden oluşan atıkların çevreye zarar vermesini önleriz.

Elinizde bulunan her türlü hurdayı Hurda bakır kablo hurdacı olarak en yüksek fiyatlardan almaktayız. Firmamız her zaman siz kıymetli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için en kaliteli şekilde hizmetlerini vermektedir. Elinizde bulunan hurdaları bizlere getirerek geri dönüşüme siz de katkıda bulunabilirsiniz. Hurdalarınız değersiz ve bir köşeye atılmış beklemektedir.

Siz o kullanılmayan köşede duran hurdalarınızı çöp olarak görmektesiniz, fakat onlar geri dönüştürüldüğü takdirde ekonomik değeri olan eşyalar olarak geçmektedir. Siz değerli müşterilerimizden alımını yaptığımız hurda ürünlerini belirli işlemlerden geçirerek hem ekonomiye hem de çevreye katkı sağlamaktayız.

Soğutma Motoru Hurda alımı, Yıllardır firmamız ekovat hurdası alımı konusunda soğutma sistemi firmalarından, klimacılardan ve buzdolabı tamiri yapan servislerden yüklü bir miktarda ekovat alımı yapmaktadır. Ekovatların içerisinde bakır alüminyum gibi parçalar bulunmaktadır.

Anadolu Yakasının En Yüksek Fiyatlı Hurda Alım Firması

Genelde klimanızda ve bazı beyaz eşyalarınızda bulunan ekovat yani soğutma motoru alımını yapan Hurda bakır kablo hurdacı firmamız sizlere hizmette sınır tanımamaktadır. Ekovatların çevreye zararı çok büyük olduğu için geri dönüşüm işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Bizi aradığınız takdirde sizlerin evinize veya iş yerinize gelerek ekovatları hiç zarar vermeden söküp almaktayız. Hurdacılık sektörünün en güncel ve en yüksek fiyatlarını veren firmamız siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için elinden geleni yapmaktadır.

Bazı hurda firmaları bunun için randevu vererek 2-3 hafta içerisinde size dönmektedirler. Bizim firmamız bu konuda oldukça titizdir. Sizlerin işini en kısa sürede en hızlı biçimde halletmektedir.

Elektronik Hurda, Gün geçtikçe hurdacılık sektörü ve ülkemizde elektronik hurda hacmi giderek artış göstermektedir. Elektronik hurda insanlarımız tarafından çok bilinmemektedir. Geri dönüşümü yapılan bu elektronik hurdalardan inşalarımız bihaber olmaktadır.

Elektronik hurda dediğimiz zaman aklımıza gelecek şey yeniden kullanıma uygun olmayan kullanımı bitmiş ürünlerdir. Elektronik hurdalar doğrudan geri dönüşüm döngüsüne dahil olmaktadırlar. Elektronik hurda konusunda size bir örnek verecek olursak bir bilgisayar kasasını ele alalım.

Bir bilgisayarın rami veya diğer parçaları çalışmıyorsa bu parçalar yenisi ile değiştirilerek kullanılabilir bir hale getirilir. Ancak bilgisayarın hiçbir parçası çalışmıyorsa bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Şimdi Arayın
Yol Tarifi