BLOG

Bakır hurdası alan firmalar

Bakır Hurdası


Hurda bakırın işlenmesi

hurda bakır eskisi

Bakır Hurdası çok değerli bir hurda türüdür. Bu nedenle en yüksek bakır fiyatını kimden aldıysanız ona satmak en mantıklısıdır.

Hurda bakır fiyatını belirleyen bir çok etken bulunmaktadır. Bunları sırasıyla burada anlatmaya çalışacağız. Eğer elinizde bulunan bakır hurdası hakkında biraz fikir sahibi olursanız satmanız çok daha kolay olacaktır.

Bakır hurdası geri dönüşüm konusunda en değerli metaller arasındadır. Sonsuz bir geri dönüşüm ömrü olduğu için; motorlarda, bilgisayarlarda, inşaatta, endüstriyel makinelerde ve daha fazlasında bakır kullanılır ve yeniden kullanılabilir. İster bir koleksiyoncu, ister yarı zamanlı veya profesyonel bir kapasitede de hobici, isterseniz de bir hurdacı olun; bakır hurdalarını iyi muhafaza etmek onlara sahip olmak kadar önemlidir.

Ancak bakır hurdalarınız için alabileceğiniz fiyatlar büyük ölçüde elinizde bulunan hurda bakırın derecesine bağlıdır. Farklı geri dönüşüm merkezleri ve hurda satıcıları kendi fiyatlarına göre kendi fiyatlarına sahip olma eğiliminde olduklarından, bakır sınıflarını birbirinden ayıranları ve bunların hangisinin en iyi genel değeri sağladığını tam olarak bilmek iyi bir fikirdir.

BAKIR HURDASI DERECELERİ

# 2. DERECE BAKIR

Bu dereceli bakır, biraz kirli görünümü ile tanımlanabilir. Lehim, boya veya üzerinde herhangi bir kaplamaya sahip olmaya devam eden muhtelif alaşımsız tel, boru veya katı metalden oluşmalıdır. Ek olarak, minimum bakır içeriği % 94-96 olmalıdır. Bu dereceye hak kazanmak için telin yalıtımı çıplak olmalı ve çapı 16 cm’den daha ince olmalıdır. # 2. derece bakırın uçları ve bağlantı parçaları genellikle bayiliklerde kabul edilir ve bazı tellerin, boruların veya boruların paslanmasına aşırı olmadıkça izin verilir.

# 2. derece bakır mevcut olan en değerli üçüncü sınıfta yer almaktadır.

# 1. DERECE BAKIR

# 1. derece bakır ticaret için ikinci en karlı tiptir. # 1. sınıf olarak sınıflandırılmak üzere, bakır, boruların, kırpıntıların, komütatör bölümlerin ve çapın en az 1 / 16 inç ( 1 inç = 25.4 mm ) kadar olan bir telden oluşmalıdır. Görünüşte, alaşımsız ve kaplanmamış ve de temiz olmalıdır.

Bakır boru – temiz bakır boruların en değerli türü – bağlantı parçaları, yalıtım, boya, lehim ve diğer malzemelerden arınmış olduğu sürece # 1. derec bakır olarak nitelendirilebilir. Aslına bakılırsa, bakır boru ve boruların birçoğu, birkaç korozyon belirtisi göstererek ve bağlantı parçalarının sökülmesini sağlayarak # 1. sınıfıta olabilir. Boru üzerinde ufak miktarda paslanma genellikle kabul edilebilirdir.

# 1. derece bakır mevcut olan en değerli ikinci sınıfta yer almaktadır.

# ÇIPLAK PARLAK BAKIR

Çıplak parlak bakır, bir hurda satıcısının bulmak istediği türlerden birincisidir. “Parlak ve parlak bakır” olarak da adlandırılan bu en değerli ve yüksek ödemeye hak kazanan sınıftır. Sadece çıplak, kaplamasız ve alaşımsız tel veya kabloya – en fazla 1/16 inç den ince olmayan – 1 numaralı bakır kalitesine işaret eder. Bakır borular sınıflandırmaya dahil değildir.

Adından da anlaşılacağı gibi, kir, pas, yalıtım ve diğer malzemelerden arındırılmalıdır. Ayrıca, metal herhangi bir boya, kirlilik veya lekelenme belirtisi içermemelidir. Bu türün görünür şekilde oksitlenme ya da az miktarlarda pas içermesine izin verilir.

# Çıplak parlak bakır mevcut olan en değerli birinci sınıfta yer almaktadır.

# 2. DERECE İZOLELİ TEL

# 2. dereceli izoleli bakır, alaşımsız telden oluşur. 1/16 inç’den daha ince ; ağır, çift veya plastik izolasyon içerir.

Not : Genellikle yaygın olarak kullanılan telekomünikasyon kablolarının yanı sıra, çıkış ve uzatma kabloları gibi elektronik malzemeleri kapsar. Örneğin, kalay ve nikel gibi hurda üzerindeki bazı kaplamalar ve bir dereceye kadar korozyonda bu sınıflamaya uyacaktır.

İzolasyonu arındırıldığında, kablolar # 2. derece bakır tel gibi görünmelidir.

# 1. DERECE İZOLELİ TEL

# 1. derece yalıtılmış tel, temiz, alaşımsız, kaplamasız ve çözülmemiş bakır tel veya kablodan oluşur. Ayrıca tüm uçları kesilmiş, 1/16 inç kalınlık veya daha büyük plastik yalıtımlı olmalıdır. İzolasyonun soyulması gerekmese de, içinde tel olması durumunda ‘parlak ve mat parlak’ bakır tele çok benzemelidir.

Bu bilgiye sahip olduğunuzda, elinizde bulunan bakır hurdanın beklenen değerini anlamak için iyi bir konumdasınız.

Küçük geri dönüşüm firmalarının bakır hurdalarınız için vereceği fiyatı anlamanız açısından bu bilgiler oldukça değerlidir. Elinizdeki hurdanın fiyatının tam olarak anlamaya başladığınızda size verilen fiyatın ne derece doğru olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Ya da bütün bunlarla uğraşmak yerine gezici hurdacı servisimizi çağırarak profesyonel hurdacı personelimizden en doğru fiyatı alabilirsiniz. Unutmayın. Hurdalarınızı adresinizden alıyoruz, biz taşıyoruz ve değerini anında nakit olarak ödüyoruz.

Comments (36)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Şimdi Arayın
Yol Tarifi